Toegang krijgen tot meer boards op het forum --> Ledengroepen
0 leden en 1 gast bekijken dit topic.
Horecamagnaat op Ibiza neergestokenAMSTERDAM - Horecamagnaat Sjoerd Kooistra is op het Spaanse eiland Ibizaneergestoken en beroofd. Hij heeft drie dagen op de intensive care gelegen. Een groepje mannen belaagden hem op straat en staken Kooistra drie keer in de buik met een mes. Kooistra, die met zijn partner vakantie aan het vieren was, hoopt zaterdag terug te keren naar Nederland.Hij is inmiddels geopereerd. De mannen zijn voortvluchtig. Ze hebben de horecatycoon veertig euro afhandig gemaakt.Verder had hij niets bij zich, weet Dagblad van het Noorden. Sjoerd Kooistra bezit tientallen horecazaken in verschillende grote Nederlandse steden.Zo is hij eigenaar van het bekende café De Drie Gezusters in Groningen en The Three Sisters in Amsterdam.In het verleden kwam hij in opspraak door omstreden faillissementen van verschillende horecazaken.
Ernstig incident in huis KooistraUBBERGEN - Bij het huis van horecamagnaat Sjoerd Kooistra in Ubbergenzou een "ernstig incident" hebben plaatsgevonden. De politie is met een groot onderzoek bezig.De tuin van de villa in Ubbergen is al vanaf het eind van de middag afgezet met rode linten, meldt De Gelderlander.Ter plekke zijn onder andere de rechter-commissaris, technische recherche en officier van justitie.Ook staat er een PD-wagen (plaats delict) van van het politiekorps Gelderland-Midden.Wat er zich precies heeft afgespeeld in het huis is onduidelijk.Agenten zijn bezig met het doorzoeken van de grote tuin.Sjoerd Kooistra was de eigenaar van de Nederlandse horeca-keten De Drie Gezusters.De keten, begonnen in Groningen in 1973, heeft tegenwoordig vestigingen in enkele grote studentensteden:Almelo, Amsterdam (2 locaties), Breda, Den Bosch, Eindhoven, Enschede, Nijmegen en Tilburg.Bierbrouwer Heineken ontruimde op 19 mei twee panden van Kooistra in Amsterdam.De rechter had de dag daarvoor bepaald dat hij en enkele aan hem gelieerde bedrijvenals Gouden Kooi BV, Kropa Exploitatie BV en zijn beheermaatschappij Plassania achterstalligehuur aan Heineken moesten betalen. Kooistra probeerde ontruiming via een kort geding te voorkomen.Kooistra had een huurachterstand van 1 miljoen euro bij Heineken.Naast achterstallige huurpenningen claimde de bierbrouwer nog vele miljoenenaan schulden bij Kooistra. De horecamagnaat ligt ook in de clinch met InBev.
Politie: Sjoerd Kooistra overledenBij het huis van horecamagnaat Sjoerd Kooistra in Ubbergenheeft een "ernstig incident" plaatsgevonden. De politie heeftbevestigd dat Kooistra overleden is. Ook zijn advocaaten goede vriend Oscar Hammerstein heeft dat gemeld.De politie heeft de villa van Kooistra afgezet.De technische recherche is in de tuin bezig met een onderzoek.De politie vond Kooistra na een melding.Een woordvoerster wilde niet zeggen of het om een anonieme tip ging,of van een bekende van Kooistra. Aan het begin van de avond is beslotentot grootschalig onderzoek. Op het bureau in Nijmegen is een teamgrootschalige opsporing op de zaak gezet. Volgens de woordvoersterzijn er inmiddels twintig man actief.Over de doodsoorzaak wilde de woordvoerster weinig zeggen.Op dit moment zijn volgens haar alle mogelijkheden open.Ze kon niet zeggen of Kooistra door een misdrijf om het leven is gekomen.Volgens haar is het onduidelijk wat er in de woning is gebeurd.Ze kon ook niet zeggen of hij op het moment van overlijden alleen in de woning was. Oscar Hammerstein, advocaat en goede vriend van Kooistra,zei op Radio 1 dat het vrijwel zeker om een zelfmoord gaaten heeft "Heineken bloed aan de handen."Volgens hem zou Kooistra zichzelf van het leven hebben beroofd,omdat hij door het conflict met bierbrouwer Heineken geen uitweg meer zag
Familie van Kooistra denkt aan liquidatieGRONINGEN - Familieleden van de maandag overleden Groningse horecamagnaat Sjoerd Kooistrakunnen zich niet voorstellen dat hij door zelfmoord om het leven is gekomen. „Wij denken dat hij is geliquideerd”,zo liet een van de familieleden van Kooistra vanuit een kroeg in Groningen dinsdag weten.Volgens het familielid, dat anoniem wil blijven, had Kooistra wel vijanden en zijn veel mensen de dupe gewordenvan de bieroorlog tussen hem en Heineken. „Bovendien had hij zoveel panden, dat hij daar makkelijk een van hadkunnen verkopen om schulden mee af te lossen.” De man laat verder weten dat de familie erg is aangeslagen door het onverwachte overlijden van de horecamagnaat.Ook komen er veel condoleances binnen. „Maar wij realiseren ons dat hij zowel geliefd was als gehaat.Hij was soms hard, maar dat moest hij soms ook wel zijn om te zorgen dat zijn leningen tijdig werden terugbetaald.”
Rechercheonderzoek: Sjoerd Kooistra pleegde zelfmoordHorecatycoon Sjoerd Kooistra (59) heeft zelfmoord gepleegd. Elsevier weet dat sectie op het lichaamvan Kooistra de doodsoorzaak heeft bevestigd. Er zijn dan ook geen aanhoudingen verricht.Het rechercheonderzoek door het Team grootschalige Opsporing is inmiddels afgerond. Kooistra werd maandagmiddag dood aangetroffen in zijn villa in het Gelderse Ubbergen, bij Nijmegen. BrievenZijn advocaat en goede vriend Oscar Hammerstein sprak meteen al van zelfmoord en voegde daar later aan toedat Kooistra in zijn huizen in Ubbergen, Amsterdam en Groningen afscheidsbrieven had achtergelaten. Anders dan Hammerstein suggereerde, heeft hij zich niet verhangen. Uit piëteit met de nabestaanden zal het onderzoeksteamniet ingaan op details over de doodsoorzaak.Omdat de recherche andere mogelijkheden voor de dood van Kooistra wilde uitsluiten, is vanaf maandagmiddageen uitgebreid sporenonderzoek gedaan in en rond de villa in Ubbergen. Ook is een buurtonderzoek gehouden.CafésVia ingewikkelde constructies bezat Kooistra een groot aantal horecagelegenheden in onder meer Groningen,Amsterdam, Nijmegen en Enschede. Kooistra legde zijn pachters extreem hoge rendementseisen op, tot dertig procent.Wie daar niet aan voldeed, werd vervangen.Kooistra zelf bleef bij de afwikkeling van de faillissementen buiten schot. De laatste tijd lag hij in de clinchmet onder meer Heineken. Kooistra was de bierbrouwer miljoenen achterstallige huur schuldig.Hij zou financieel aan de grond zitten. Hammerstein noemt het juridische conflict met Heineken het motief voor de zelfmoord.